EN

معرفی اولین جشنواره شهر خلاق

مفهوم شهر خلاق : شهر خلاق به بهتر شدن محیط زندگی و ارتقای کیفیت زندگی به واسطه تفکر و خلاقیت شهروندان تاکید دارد. بی تردید شهر خلاق، باعث ساری و جاری شدن تفکرات شهروندان برای بهتر شدن محیط و ارتقاء کیفیت زندگی آنان می گردد و از این نظر مشارکت و کارایی شهروندان را افزایش می دهد.شهر خلاق در قرن بیست و یکم به معنای شهروندان خلاق است. در این شهر همه خدمات، فرایند ها و ... به جدید ترین، کارا ترین، بهره ورترین و زیبا ترین روش ممکن است. خلاصه آن که شهر خلاق هم زمینه رشد خلاقیت را فراهم می نماید، هم سازماندهی و مدیریت آن خلاقانه است و همچنین می تواند به شکل خلاقانه، استعداد همکاری جمعی را بکار گیرد.

فستیوال شهر خلاق :در این هدف از برگزاری فستیوال شهر خلاق ایجاد فرهنگ تفکر خلاق است.این فستیوال به عنوان اولین گام درجهت شکل گیری شهر خلاق و اصلی ترین اقدام منطقه ویژه علم و فناوری جهت فعال نمودن ستاد شهرخلاق است. افزایش آگاهی و جذب همکاری شهروندان، جذب ایده ها و فرهنگ سازی از جمله اهداف برگزاری فستیوال شهر خلاق می باشد. این فستیوال به صورت وسیع تر و تخصصی تر برای اردیبهشت ماه سال آتی برنامه ریزی شده است.

این فستیوال در سه بخش برنامه ریزی شده است:

 • 1- سخنرانی
 • 2- مسابقات
 • 3- نمایشگاه
 • 1- سخنرانی : بخش سخنرانی روز 22 آبان ماه در سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی تبریزبا سخنرانی متخصصین داخلی و خارجی به شرح برنامه زیر برگزار می شود. اساتید دانشگاه ها، دانشجویان، محققان، مسئولین شهری و شهرداران سراسر کشور مدعو این بخش از فستیوال می باشند.

 • 2- مسابقات :طراحی لوگو (پوستر و لینک دانشگاه سما گذاشته شود)Tabriz-samacollege.ir
  توصیف یک روز خیالی در شهر خلاق ( جهت دریافت فرمت اینجا کلیک کنید)
  نقاشی کودکان و نوجوانان زیر 18 سال
  در این قسمت کودکان و نوجوانان تصویر ذهنی خود را از شهر زیبا و راحت ترسیم نموده و تا 15 آبان ماه به دبیر خانه تحویل می نمایند. ارسال اسکن تصاویر به آدرس ایمیل ذیل مقدور می باشد.
  CCTabriz@gmail.com
  CCTabriz@yahoo.com
  نقاشی قابل ارائه به مدارس و مراکز پیش دبستانی همکار می باشد جهت دریافت لیست کلیک نمایید.
  جوایز به زودی اعلام می شود.

 • 3- نمایشگاه شهر خلاق :هم زمان با چهارمین جشنواره فناوری های پیشرفته ربع رشیدی 20 تا 23 آبان ماه در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام تا 15 آبان ماه می باشد. تمامی شرکت ها و مجموعه هایی که در ارائه محصول و خدمات خلاقیت بکار گرفته اند مجاز به حضور دراین نمایشگاه می باشند. مجموعه های ثبت نام شده از طریق جشنواره ربع رشیدی نیاز به ثبت نام مجدد ندارند.

جهت تخصیص غرفه، نامه در خواست به انضمام ذکر خلاقیت مجموعه به دبیر خانه ارسال شده یا ایمیل درخواست غرفه به آدرس ذیل ارسال شود.
CCTabriz@gmail.com فرم درخواست غرفه در نمایشگاه شهر خلاق

CopyRightASD.ir